Hakkımda

VSA_7566

Merhaba, ben Gözde Attila.

Psikoloji mezunu bir marka stratejistiyim; multi-disipliner ve çevik bir şirket yapısıyla kurumsal markalara ve start-up’lara bütünsel marka yönetimi ve marka danışmanlığı hizmeti sunan The Brandvisors’ın kurucusuyum.

Filmin sonunu hemen merak edenlerdenseniz; sıfırdan marka stratejisini ve sonrasında marka yönetimini yaptığımız bir markamın Instagram sayfasını buradan inceleyebilir; bana Cannes Lions kazandıran eski bir işimi şuradan izleyebilir; Psychologies dergisinde geçen aylarda yazdığım “Reklamlarda Aile Kullanımı” konulu makalemi şuradan okuyabilirsiniz. Ben dinlemeyi tercih edenlerdenim derseniz; üniversite arkadaşım, Amazon’da satış danışmanlığı konusunda Türkiye’nin lider ismi Yiğit Tuna’nın kanalına konuk olup, marka yaratmayı anlattığım videoya şu linkten ulaşabilirsiniz.

Kısa Bir Özgeçmiş

Biraz geçmişe gidelim derseniz; etiket olarak kullanılmasından haz etmediğim ama genelde çok merak edilen detaylarla başlayayım: Saint Michel Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum.

Saint Michel mezuniyet töreni, 2004.

Ajanslarda ve müşteri tarafında toplam 10 senelik marka yönetimi tecrübesine sahibim; bu süre içinde Samsung, MediaMarkt, Yandex, Bridgestone, Lassa, Milka, Tefal, Rowenta, Ülker, Unilever, Eczacıbaşı, Diageo, Pınar, Kellogg’s, İpragaz, Generali gibi büyük global ve yerel oyuncuların içinde bulunduğu 50’nin üzerinde markayla çalıştım.

Leo Burnett’de, Cannes ödüllü ekibimiz

Cannes Lions da dahil olmak üzere 100’e yakın ödül alan projede yer aldım. Hem ajans, hem de müşteri koltuğunda oturdum; marka stratejisi oluşturmak ve A’dan Z’ye marka yönetimi yapmak konusunda hem Türkiye hem de yurt dışında önde gelen ekipler ve müşterilerle çalışma fırsatı yakaladım.

Google Londra ofisinden…

YouTube’da marka sratejisini yaptığım “İnternet Güvenliği” sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye birincisi olarak Google Londra ofisine davet edildim.

Yakın Tarihe Geçelim

Ajans ve marka tarafında 10 yıllık tecrübenin sonunda, 2018 başında kendi marka stratejisi ve yönetimi şirketimi kurdum. O günden bu yana, bir yandan kurumsal firmalara marka/kampanya stratejisi konusunda danışmanlık yaparken, bir yandan markasını yeni kurmaya hazırlanan veya mevcut markası üzerinde çalışmak isteyen 20’nin üzerinde müşteriye hizmet verdim – vermeye devam ediyorum.

Bir müşterim, çalışmamız için şöyle bir yorum yazdı;

Gözde Hanımla çalışmamız bize çok şey öğretti. Gireceğimiz sektörü ve rakip analizlerini net, detaylı, anlaşılabilir bir şekilde bizimle paylaştı. Profesyonel iş anlayışının dışında da bir dost olarak isteklerimizi karşıladı. Çalışma çok keyifli ve güzel sonuçlandı. Bize kattıkları ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Diğer işlerde kendisiyle görüşmek dileğiyle.

Büşra Aydın

Eğer ben direkt yorum okumaya devam edeyim, en iyi yorumlardan anlaşılır diyenlerdeniz (mesela ben böyle biriyim, bir ürün alırken de en çok yorumları okur öyle karar veririm), sizi Linkedin sayfama yorum bırakan müşterilerimin olduğu köşeye alalım:

Hakkımda ne diyorlar?

Screen Shot 2019-04-06 at 22.36.00Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.47Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.40Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.27Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.05

Bonus: Buraya kadar okuduğunuz için, size hakkımda daha az bilinen birkaç konudan da bahsedeyim:

Psikoloji / Eğitimler

Psikoloji konusunda hiçbir zaman profesyonel kariyer yapmadım ama, bu konuda okumayı yazmayı eğitim almayı ve vermeyi hiç bırakmadım.

Psikoloji ile ilgili konularda uzun süredir birey ve kurumlara özel, pek işlenmemiş konularda eğitim ve atölyeler düzenlemeye devam ediyorum. Bu sitedeki “Atölyeler” kısmında konu başlıklarımı görebilirsiniz. Aynı zamanda şahane isimlerle birlikte The School of Life‘ın Akademik Kadro’sunda yer almaktan büyük gurur ve keyif duyuyorum. Üstelik The School of Life’ta, hayatımın en büyük şansı ve laneti olan İçedönüklük konusunu anlatıyorum.

The School of Life, Akademik Kadro’muzdan

 Yazılar

Gittiğim bir TedX konuşmasında, bir konuşmacı şöyle demişti;

Size, bir kuşun kanat çırpması kadar doğal gelen şey neyse, onu yapın.

İşte bu benim için kendimi bildiğim ilk zamanlardan beri kesinlikle YAZMAK. Bu sitede yazılar bölümünde yazdıklarımı okuyabilir, hoşunuza gittiyse abone olabilirsiniz. LinkedIn’i benim gibi aktif kullananlardansanız, makalelerimi oradan da takip edebilirsiniz. Genellikle girişimcilik, psikoloji ve pazarlama üzerine yazıyorum. Yazılarım bugüne dek Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Psychologies gibi gazete ve dergilerde yayımlandı.

Hobiler ve Biraz da Magazin

Stalklama keyfini neredeyse elinizden aldığımı biliyorum, ama madem buraya kadar okudunuz, stalklayarak bulacağınız neredeyse diğer her şeyi size burada açıklayayım. Neredeyse diyerek sizi yine Google’ın satır aralarında dolanıp benim atladıklarımı keşfetmeye davet ediyorum.

Müzik aşığı biriyim, 11 yaşında piyano çalmaya başladım ve çok eskilerden beri şarkı söylerim, sesim Colorature Soprano’dur. Bir süre Sertab Erener’in şan hocası Gül Sabar’dan opera eğitimleri, yakın zamanda Sibel Köse ve Evrim Özşuca’dan caz vokal eğitimi aldım. Sesim ve kulağımın iyi olduğunu söylerler, ben takdiri size bırakıyorum.

Madem müzik konusuna girdik, şurayı da bir sahne fotoğrafıyla süsleyeyim;

2016’da, benim gibi bir Saint Michel’li olan ve aynı sokakta oturup da 29 yıl tanışmadığım – sonra ben Sarıyer’e, o Ataşehir’e taşındığında tanıştığımız sevgilim Alper’le evlendim.

31 Ağustos 2016, Çubuklu Hayal Kahvesi

2019 yılı Ocak ayında, çekirdek ailemizin ve biz karı-koca tek çocuk olduğumuzdan genişçe ailemizin de açık ara favori üyesi Can aramıza katıldı.

Zuhal Müzik, Akasya, 2019

Şimdilik size anlatacağım majör konular bunlar. Kimbilir belki birlikte yaratacağımız başarı hikayeleri, çektireceğimiz şahane fotoğraflar olur ve günün birinde buraya eklenirler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s